Základné informácie o klube

Predseda:  Karl-Heinz Rummenigge
Tréner:   Carlo Ancelotti
Súťaže:   Bundesliga, Champions League, DFB Pokal

Fußball-Club Bayern München, obyčajne známy ako FC Bayern München, Bayern Mníchov alebo FC Bayern, je nemecký športový klub sídliaci v Mníchove, Bavorsku. S počtom 26 získaných nemeckých titulov a 18 získaných pohárov DFB je Bayern najúspešnejším klubom v histórii nemeckého futbalu.

Bayern Mníchov bol založený v roku 1900 pod vedením jedenástich futbalistov na čele s Franzom Johnom. Hoci sa v roku 1932 stali Mníchovčania národnými šampiónmi, v roku 1963 neboli vybraní do novovzniknutej Bundesligy.

Prvé veľké úspechy zaznamenal klub v polovici sedemdesiatych rokov pod vedením kapitána Franza Beckenbauera, keď sme vyhrali trikrát v rade Európsky pohár (1974-1976). Bayern odohral celkovo 10 finále Ligy majstrov/Európskeho pohára, naposledy sme sa tešili zo zisku ušatej trofeje v roku 2013.

Okrem iného vyhral Bayern jedenkrát UEFA pohár, Európsky pohár víťazov pohárov, UEFA Superpohár, pohár majstrovstiev sveta klubov a dva medzinárodné poháre, čo z neho robí jeden z najúspešnejších európskych klubov vo svetovom meradle.

Medzi našich tradičných rivalov patrí TSV 1860 München a 1. FC Nürnberg. V poslednej dobe sa do popredia dostala Borussia Dormund, ktorá je naším najväčším súperom v boji o nemecký titul.

Od začiatku sezóny 2005/06 hrá Bayern svoje domáce zápasy na štadióne Allianz Arena. Predtým sme po dobu 33 rokov hostili našich súperov na mníchovskom Olympijskom štadióne.