tolisso

FC Bayern Mníchov získal do svojich radov Corentina Tolissa z Olympique Lyonu. Francúz podpísal v Mníchove päťročný kontrakt.

Nemecký rekordmajster v stredu prostredníctvom svojej oficiálnej stránky oznámil, že našou ďalšou letnou posilou sa stáva Corentin Tolisso. Francúzsky záložník obdržal v Mníchove zmluvu do roku 2022. Jeho cena by sa mala pohybovať na úrovni 41,5 milióna eur.

„V Lyone som prežil nádherné obdobie, za ktoré som veľmi vďačný. Teraz sa ale veľmi teším, že budem môcť hrať v jednom z najlepších klubov na svete. S Bayernom mám veľké ciele. Dnes je pre mňa veľký deň“, povedal Tolisso po podpise zmluvy.

Karl-Heinz Rummenigge, predseda mníchovského klubu si myslí: „Sme veľmi šťastní, že sa nám tohto mladého a veľmi zaujímavého hráča podarilo priviesť do Bayernu, aj napriek veľkej konkurencii zo zahraničia. Corentin Tolisso bol vytúženým hráčom nášho trénera Carla Ancelottiho.“

Tolisso je odchovancom Lyonu a vo francúzskom top klube bol od konca sezóny 2013/14 stálym hráčom základnej zostavy. V uplynulej sezóne nastúpil na celkovo 47 súťažných stretnutí, v ktorých sa mu podarilo 14-krát skórovať a v marci tohto roku debutoval v drese francúzskeho národného tímu.

Pre Bayern je Tolisso po Niklasovi Sülem, Sebastianovi Rudym a Sergem Gnabrym už štvrtou posilou tohto leta.

Jeden komentář: “Do Bayernu prichádza Corentin Tolisso”

1. Willmeister14 napsal:

Zbytečnost, snad se pletu.