kimmich2

Na pohári konfederácií bude Joshua Kimmich patriť ku nemeckým vedúcim hráčom. Chce predovšetkým hrať, jeho pozícia na trávniku je vraj druhoradá.

Joshua Kimmich sa vyjadril ku debatám o jeho obľúbenej pozícii v strede poľa. 22-ročný všestranný hráč Bayernu Mníchov objasnil, že v národnom tíme a rovnako aj v mníchovskom klube mu ide o to, aby zbieral štarty v zápasoch, jeho pozícia na trávniku je vraj menej dôležitá.

„Pre mňa nie je najdôležitejšia otázka, na ktorej pozícii hrám, ale či hrám. A keď si mám možnosť vybrať medzi hraním a pozeraním sa, potom som rozhodnem vždy pre hru“, povedal Kimmich v rozhovore pre Kicker.

„Potom by som nastúpil aj na ľavej strane, v útoku alebo dokonca aj v bráne. Vždy nastúpim radšej na akejkoľvek inej pozícii, než mám sedieť na lavičke ako centrálny záložník. V národnom tíme alebo aj v Bayerne sú hráči, ktorí sú tam dlho a majú obrovské kvality. Takže je tu nebezpečenstvo, že nebudem hrať tak často.“

Malý Joshua presvedčil o svojich kvalitách v drese národného tímu na pravej strane obrany, predovšetkým na majstrovstvách Európy 2016, odkedy mu patrí v základnej zostave stále miesto. „Veľmi sa teším, že v tíme pána Löwa pociťujem tak veľkú dôveru. Keby to bolo na mne, kľudne by sme mohli v priebehu roka odohrať ešte viac reprezentačných zápasov.“

Na pohári konfederácií v Rusku bude Kimmich nielen pravidelne nastupovať, ale pri absencii niekoľkých kľúčových hráčov bude plniť aj rolu vodcu. „Bez stálych hráčov máme my mladí šancu nato, aby sme hrali viac v popredí. Samozrejme máme aj inú zodpovednosť.“

„Keď sú na trávniku Mesut Özil, Toni Kroos alebo Jerome Boateng, nesú oni trochu viac zodpovednosti zato, ako hráme. Teraz to bude na nás. Nikto sa nemôže skrývať.“