kroos

Záložník Realu Madrid Toni Kroos sleduje Bayern síce iba z diaľky, no napriek tomu bude musieť podľa neho prísť nemecký rekordmajster s nejakým riešením.

Majster sveta Kroos sa v jednom z rozhovorov vyjadril ku aktuálnej situácii svojho ex-klubu Bayernu Mníchov a myslí si, že zlom v mužstve Carla Ancelottiho nemá v lete žiadnu inú alternatívu.

„Keď sa pozriete na mená ako Philipp Lahm alebo Xabi Alonso, ktorí ukončili svoju kariéru, je predsa jasné, že na tento tím čakajú zmeny“, povedal v rozhovore pre SportBild.

„Na trávniku i mimo neho to boli dôležité osobnosti Bayernu, ktoré nemôžete len tak jednoducho nahradiť. Bayern bude musieť prísť s jasným plánom, ako chce ďalej pokračovať.“

Samotný stredopoliar sa však nevidí ako jedna z možností pre mníchovský celok. Ešte raz potvrdil: „Má to menej čo dočinenia s Bayernom ako s tým, že už nemám v pláne hrať futbal v Nemecku. Ale nehovorím to po prvýkrát. Kapitola Bayernu je preč a rovnako aj kapitola Bundesligy. Žiadna iná možnosť na nemeckej úrovni neexistuje.“

Tonimu Kroosovi sa v sobotu podarilo dosiahnuť s Realom Madrid historický míľnik. „Biely balet“ ako prvý klub vo futbalovej histórii obhájil trofej Champions League a výrazný podiel na tom mal aj náš bývalý hráč, ktorý nastúpil v základnej zostave a odohral takmer celých 90 minút.