Najbúrlivejšia oslava? Keď sme mali bar pre seba, spomína nový rekordér

„Počkajte chvíľu, prejdem vedľa. Stále ešte oslavujeme,“ privítal nás v telefóne hlas nového volejbalového rekordéra PETRA KAŠPERA. Od spečatenia premiérového titulu Komárna v tom čase uplynulo zhruba osemnásť hodín. Skúsený blokár s reprezentačnou minulosťou má v slovenskej extralige na konte unikátnych jedenásť finálových účastí a od stredy už sedem majstrovských titulov. So spoluhráčom Matejom Kubšom vyrovnali v celkovom poradí doterajších rekordérov – Marek Kardoša a Mariána Vavreka.

Výborne, naďalej pokračujú… Je to, samozrejme, obmedzené. Po rozhodujúcom zápase sme zostali dosť dlho v športovej hale a potom sme sa presunuli na byt, pretože inde sa oslavovať nedá. Odišlo zopár hráčov, ktorí mali povinnosti, ale gro družstva zostalo a chvíľu to ešte asi potrvá. Možno nám klub zabezpečí nejakú chatu a oslavy budú môcť pokračovať tam.

„Tréner sa rozhodol, že dá šancu Janovi Tarabusovi, ktorý mal predtým problémy s chrbtom, ale na tréningu to vyzeralo, že už je v poriadku. Pre mňa ako staršieho hráča bol priebeh série dosť rýchly. Na prípravu sme mali tri-štyri dni a nestíhal som stopercentne regenerovať. Počas zápasu už nebolo potrebné nič meniť, obaja naši blokári hrali dobre. Snažil som sa spoluhráčov čo najviac povzbudzovať z lavičky, aj to patrí k športu.

Myslím si, že áno. V prípade Prešova nám trocha pomohlo, že boli po covidovej karanténe. Naša hra však gradovala a verím, že by sme cez nich postúpili tak, či tak. Myjava sa každým rokom zlepšuje. Pracujú veľmi dobre s mladými hráčmi, ktorí sa krok po kroku zlepšujú a ak sa im podarí udržať káder, onedlho budú veľký ašpirant na titul.

Som veľmi šťastný. Keby mi niekto povedal počas mojich volejbalových začiatkov v Bardejove, keď som nevedel poriadne odbiť loptu o stenu, že budem hrať jedenásťkrát vo finále a získam sedem titulov, tak by som sa zasmial a odvetil mu, či nie je blázon.

Comments (0)