O webe

História
Dňa 19.02.2014 sme spolu začali písať históriu webu FC-BAYERN.CZ. Zakladateľom portálu je dlhoročný fanúšik mníchovského klubu Martin, ktorý vystupuje na webe pod prezývkou Márty. V čase vzniku nášho webu sa na česko-slovenskom trhu nenachádzal žiaden solídny portál, ktorý by denne informoval o horúcich novinkách z Mníchova a dôstojne by reprezentoval náš klub.

Spočiatku bolo len veľmi náročné, získať si svojich pravidelných návštevníkov, veľkým nedostatkom bol aj webový dizajn, ktorý vlastne predstavoval iba upravenú šablónu. To sme sa rozhodli zmeniť po dohode s veľkým fanúšikom Bayernu a predovšetkým výborným grafikom Miroslavom. Ten sa postaral o tvorbu dizajnu, ktorý dnes vidíte na našom webe. Novú tvár nášho webu sme vám predstavili 23.03.2015. Odvtedy sa nám podarilo získať desiatky verných návštevníkov, ktorý sa na náš portál denne vracajú.

Za tri roky si náš web zobrazilo už takmer 110 000 návštevníkov. Priemerná mesačná návštevnosť sa pohybuje na úrovni 7500 ľudí, priemerná denná návštevnosť je v rozmedzí 300-400 užívateľov. Doposiaľ najvyšší počet návštev za deň sme zaznamenali 20.03.2017 a to 608 návštev. Veríme, že tieto čísla budeme spoločnými silami naďalej prekonávať.

S príchodom sezóny 2016/17 sme sa rozhodli spustiť dlho spomínanú tipovaciu súťaž, ktorá si okamžite získala svoju obľubu u viacerých návštevníkov. Pravidelne sa tipuje všetkých 9 zápasov každého kola Bundesligy. V jesennej časti sezóny sme odmenili víťaza originálnym dresom Bayernu, ktorý nám do súťaže venoval sportobchod.cz. V jarnej časti tipovačky sme sa rozhodli oceniť prvé tri miesta.

Jediným redaktorom našej stránky je zároveň aj jej admin Márty, ktorý sa nám stará o celý chod stránky. Niekedy je skutočne náročné zvládať aktualizovať všetky sekcie portálu, aj z toho dôvodu prebieha na našom webe neustály Nábor do redakcie. Privítali by sme predovšetkým českých redaktorov.

Ciele do budúcnosti
Veľkým a stále nedoriešeným míľnikom je menu nášho webu. Momentálne pracujeme a priebežne pridávame na web životopisy jednotlivých hráčov. Po úplnom dokončení profilov bude nasledovať spracovanie histórie nášho klubu a mnoho ďalšieho.