sanchez4

FC Bayern by mohol splniť platové požiadavky Alexisa Sancheza. Čiľan by však spôsobil v kabíne Mníchovčanov veľký rozruch, požaduje totiž 25 miliónov eur ročne.

Nemecký rekordmajster je známy tým, že nekupuje hráčov za horibilné sumy a taktiež im neposkytuje astronomické platy. Svoju tradíciu by však Bavori mohli porušiť v prípade príchodu Alexisa Sancheza z Arsenalu.

„Možno sa stane niečo, čo sa v Bayerne doposiaľ ešte nikdy nestalo“, prehlásil prezident klubu Uli Hoeneß. Mníchovský celok bude musieť v lete výrazne investovať, aby omladil svoj starnúci káder a zároveň priniesol do tímu kvalitu.

Ku jedným z vytúžených hráčov patrí podľa špekulácií médií už dlhšiu dobu Alexis Sanchez. Čiľan má s Arsenalom zmluvu iba do leta 2018 a o jej predĺžení sa momentálne nerokuje. Pokiaľ by Gunners Sancheza teraz nepredali, budúce leto by išiel po vypršaní kontraktu z Londýna zadarmo.

V Londýne Alexis požadoval hrubý plat vo výške 25 miliónov eur. Táto suma už údajne odradila Paríž SG, ale Bayern je údajne pripravený siahnuť hlboko do vrecka, aby splnil platové požiadavky hráča.

Alexis by kasíroval okolo 470 000 euro týždenne, čo je skutočne veľmi vysoká čiastka. Pokiaľ by nato Mníchovčania skutočne pristúpili, Sanchezov plat spôsobí v medzinárodnom meradle ešte veľký rozruch.

A neplatí to iba pre verejnosť, ale aj pre samotný káder FCB. Najúspešnejší nemecký klub mal vždy jasnú mzdovú štruktúru a keď žiadal napríklad Toni Kroos o niečo vyšší plat, račej ho vedenie nechalo odísť do Realu Madrid. Príchod Alexisa by teda rozhodne naštval hneď niekoľkých našich hráčov.

Najlepšie zarábajúcimi hráčmi „die Roten“ sú momentálne Robert Lewandowski, Thomas Müller a Manuel Neuer, ktorí sa pohybujú na úrovni 15 miliónov eur ročne. Pokiaľ by Sanchez zarábal 25 miliónov eur ročne, nespokojnosť v mužstve by bola viac ako pravdepodobná.

3 komentáře: “Sanchez v Bayerne s mega platom?”

1. Willmeister14 napsal:

Byla by to dobrá posila, ale ne za takových podmínek!

2. FcBBB napsal:

hej asi tak, predpokladam ze by sa pokazila celá chémia muužstva