20. apríla 2024 16:37

Počas pandémie stratil motiváciu. Na Slovensku zaskočil aj Sagana

Nór sa dočkal triumfu po vyše dvojročnej odmlke.

POVAŽSKÁ BYSTRICA. Zdolal obhajcu minuloročného víťazstva aj hlavného šprintérskeho rivala. Napriek tomu sa Peter Sagan ani na štvrtý pokus nedočkal etapového víťazstva na pretekoch Okolo Slovenska. Favoritom na čele s trojnásobným majstrom sveta vypálil rybník 25-ročný Nór Kristoffer Halvorsen. Jazdec tímu Uno-X pritom v rebríčku UCI figuruje až na 186. mieste a počas svojej kariéry neštartoval ani na jednej z troch Grand Tour.

Na Slovensku ukončil viac ako dvojročné čakanie na víťazstvo. „Bol to šialený šprint. V závere mi veľmi pomohol tím. Držal som sa za zadným kolesom Hodega a v posledných 50 metroch som ho po ľavej strane predbehol. Bolo to veľmi tesné, ale som veľmi šťastný, že som po dlhom čase vyhral. Je to pre mňa veľká úľava,“ uviedol Halvorsen v rozhovore pre akreditované média.

Rodák z Kristiansandu tri roky pôsobil v tímoch kategórie World Tour. Dva ročníky strávil v britskom Sky a v sezóne 2020 pôsobil v družstve EF Pro Cycling. Pre pandémiu koronavírusu toho však v ružovom drese amerického tímu príliš veľa neodjazdil. Dokopy absolvoval len desať súťažných dní a jediné etapové podujatie s názvom Tour Down Under. Neľahké časy nezvládal najlepšie. Stratil motiváciu a nesúťažil takmer rok.

„Najhoršie je, že som bol veľmi deprimovaný. Namiesto toho, aby som robil to, čo mám rád, som si tak trochu kopal vlastný hrob,“ povedal v minulom roku, citoval ho aj špecializovaný web cyclingnews.com. Po víťaznej etape v Považskej Bystrici na tieto slová nadviazal. „Predošlá sezóna bola pre mňa veľmi ťažká. Je skvelé byť späť a dosiahnuť víťazstvo,“ uviedol.