dfbpokal

Bayern už pozná meno svojho súpera v prvom kole DFB Pokalu, bude ním treťoligový Chemnitzer FC. Zápas sa odohrá medzi 11. – 14. augustom na ich štadióne.

Berlínska misia začína v Sasku! V prvom kole DFB Pokalu 2017/18 sa Bayern postaví proti Chemnitzeru FC. Rozhodol o tom nedeľňajší žreb v nemeckom futbalovom múzeu v Dortmunde. Na rekordného víťaza nemeckého pohára bude čakať na úvod tím z tretej ligy. Prvé kolo DFB Pokalu je na programe medzi 11. – 14. augustom 2017.

V Chemnitzi je radosť obrovská: „Je to pre nás vysnený žreb. Tešíme sa na skutočný futbalový sviatok“, povedal športový riaditeľ Steffen Ziffert. Pre Chemnitzer to je čerešnička na torte po tom, čo dostal tento klub pred pár dňami licenciu pre tretiu ligu. Na východe Nemecka sa už teraz tešia, že budú na svojom 15-tisícovom štadióne Community4you ARENA hostiť nemeckého rekordmajstra.

Ku najväčším úspechom klubu patrí víťazstvo DDR-titulu z roku 1967, rovnako tak postup do osemfinále pohára UEFA v sezóne 1989/90. V sezóne 1992/93 sa podarilo Chemnitzeru prebojovať v DFB Pokale ako druholigovému tímu až do semifinále.

Aj následne bol CFC veľkou hrozbou, keď v sezóne 2014/15 dokázal po náročnom stretnutí vyradiť na penalty Mainz. O rok neskôr spôsobili veľké problémy Borussii Dortmund (0:2). Takže Bayern je varovaný.